+90 232 327 43 16
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kancalı Yükleyici (Hook Lift)

19 Eylül 2017
472 kez görüntülendi
Kancalı Yükleyici (Hook Lift)

Kancalı Yükleyici (Hook Lift)

Hooklift üst yapısı, özel olarak üretilen tekerlekli taşıma konteynırlarını (DIN30722), monte edildiği araca çekip kaldırarak yüklemek ve istenen noktaya taşımak amacıyla kullanılır. Platform üzerindeki kancalı yükleyici sistem, damper görevi de görerek, konteynır içindeki malzemenin boşaltılmasına yardımcı olur. Ekipman, kaldırma kolu, şasi ve hidrolik sistemden oluşmaktadır.

 Hooklift, inşaat, savunma ve sanayi sektöründe bilhassa kullanılan araçlar arasındadır. Ares Araç Üstü Ekipman’ın 2006 yılından beri İzmir’de nitelikli mühendislik teknikleri kullanarak üretmiş olduğu bu araç nakliye hizmetlerinde son derece kullanışlıdır. Hook Lift, kancalı bir yapıya sahip olan, kısaca istenilen nesneyi bir noktadan bir noktaya taşımak için gerekli olan; kaldıraç vazifesi gören ve bir araca monte edilerek işlem gören araçlara verilen isimdir.Aracın üst bölgesinde, aşağı inip tekrar eski yerine gelebilen çelikten bir kasa bulunmaktadır. Bu kasa oldukça sağlam bir şekilde üretilmektedir. Kasa içerisine koyulan maddenin sabit durması ve aracın dış müdahalelere açık olmaması için mühendisler elinden gelen sağlamlaştırma tekniklerini kullanabilmektedirler.

Platformun üzerinde kancalı bir sistem yer almaktadır. Bu sistem yükleyici sistem olarak bilinmektedir. Kancalı yükleyici üretimi, bir nevi damper işlemi de görebilecek şekilde yapılır. Konteyner, içine yerleştirilen taş toprak ve buna benzer malzemelerin boşaltılmasında oldukça önemli bir işleve sahiptir. Taşların, kum ve molozların taşınabilmesi için kullanılan Hook Liftler, bu alanda deneyimli uzmanlar tarafından kullanılmaktadır. Taşıma işlemleri böylelikle kolay bir şekilde gerçekleşebilmektedir. Teknik açıdan oldukça büyük inşaat alanlarında damperli kamyon ve hook lift kullanımının çok fazla sonuç vermektedir. Araç başka bir araca monte edilerek kullanılmaktadır.Araç, hidrolik bir sisteme sahiptir. Ayrıca kendine has ekipmanı ve kaldırma şasesi de bulunmaktadır.