+90 232 327 43 16
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kayar Kasa

19 Eylül 2017
255 kez görüntülendi
Kayar Kasa

Kayar Kasa

Kayar kasalı araçlar, yaygın olarak araçların bir yerden başka bir yere taşınmasında, hasarlı araçların taşınmasında kullanılır. Aracın üst kasası şasi üzerinde hidrolik olarak kayar ve rampa konumunu gelir. Hidrolik bir irgot vinç ve halat vasıtası ile aracı üstüne alır.

Nakliye konusunda oldukça önemli ve yararlı olan Kayar Kasa üretimi, uzun yıllardır Ares Araç Üstü Ekipman tarafından yapılmaktadır. Nakliye, kayar aksa kullanımında ilk sırada yer alsa da özellikle yolda kalmış araçların ya da oldukça ağır nesnelerin kullanımında bu ürünün kullanıldığı görülmektedir. Kayar bir yapıya sahip olan, böylece de insan gücüne gerek olmadan nesnenin kaydırma yolu ile bir yerden bir yere taşınmasına olanak sağlamaktadır.

Nakliye sektörü, kayar kasa kullanan sektörler arasında ilk sırada yer almaktadır. Birçok kişi kayar kasa kullanmakta, özellikle kurtarılması gereken araçların çekiminde kayar kasa kullanımı, oldukça önemli bir detay olarak karşımıza çıkmaktadır. Ares Araç Üstü Ekipman’ın da özenerek ürettiği ürünlerin başında gelen kayar kasanın özelliklerine değinelim

Kayar Kasa Özellikleri

Ürünün en çok kullanıldığı sektörün, araç kurtarma ve nakliye sektörü olduğu bilinmektedir. Aracın üst kasası bir şase üzerinde durmaktadır. Hidrolik sistemde çalışarak kayma eylemini yürüten araç, hem bir kaydırak hem de bir rampa görevi görebilir. Bu açıdan bakıldığında ürünün oldukça yararlı olduğunu ve kullanım alanının da bir hayli geniş olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Bununla beraber, aracın üzerinde taşınabilmesi için birtakım ekipmanlara da sahip olan kayar kasa, irgot vinç ve aynı zamanda bir de halat kullanarak diğer araçları taşınması amacıyla mekanizma üzerine almaktadır. Ares Ekipman’a ulaşarak ürün hakkında daha fazla bilgi almanız mümkün.