+90 232 327 43 16
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kombine Kanal Açma Araçları

19 Eylül 2017
321 kez görüntülendi
Kombine Kanal Açma Araçları

Kombine Kanal Açma Araçları

Kombine kanal açma ve temizleme aracı, şehir kanalizasyon sisteminde tıkanıklıklara yol açan, kum, çakıl, toprak parçası, pet şişe, konserve kutusu, katılaşmış yağ ve foseptik atıkların yüksek basınçlı suyun parçalama ve iteleme etkisi ile yok edilmesini ve bulunduğu yerden tahliye edilmesini sağlamaktadır. Ekipman üzerinde pozitif deplasmanlı bir vakum pompası ve yüksek basınçlı su pompası yer alır. Sistemde yüksek basınç pompasının ihtiyaç duyduğu suyu depolayan bir su tankı ve kanalizasyon sisteminden tahliye edilen atıkların depolanacağı bir atık tankı bulunur.  Kombine kanal açma aracı , kanaldaki tıkanıklıkların yüksek basınçlı su ile açılması işlemini gerçekleştirirken bir yandan da emiş sistemi sayesinde menhol ağzına (rögar bacası) sürüklenen atıkların vakum sistemiyle tanka çekilmesi işlemini gerçekleştirir. Kombine kanal açma ve temizleme aracının vakumlama ya da yüksek basınçlı kanal açma özellikleri hem birlikte hem de ayrı ayrı  çalıştırılabilir.

Siyah sacdan veya paslanmaz çelik olarak standart model yapılabilmektedir. Kanal açma veya temizleme olarak kullanılan bu araçların emiş hortumlarının hakimiyetini artırmak amacı ile bomlu ve tamburlu olarak da üretilebilir.

Kombine kanal açma araçları; şehir kanalizasyon sistemlerinin temizlenmesinde ya da var olan bir tıkanıklığın giderilmesinde oldukça aktif rol oynamaktadır. Şehirlerde kanalizasyon sistemlerini tıkayan ve beraberinde çok büyük bir problem getiren pek çok nesne olabilir. Bunlardan başlıcaları; toprak, çakıl, fosseptik atıklar vb.dir. Bütün bu atıkları yok etmek ve kanalizasyon sistemini tekrar kullanılabilir kılmak için kombine kanal açma araçları kullanılmaktadır. Bu araçlar temelinde basınçlı su ile var olan tıkanıklığı yok eden araçlar olarak kabul edilmektedir.

Ares Araç Üstü Ekipman da uzun yıllardır sektörde göstermiş olduğu çabaların sonucunda, kombine kanal açma araçları üretmeyi başarmış firmalar arasında bulunmaktadır. Bu araçlar sayesinde; basıncı su kullanılmakta, vakum pompası ile birleştirildiğinde oldukça hızlı bir şekilde kanalizasyon borularında temizlenme sağlanabilmektedir. Büyük bir tanka sahip olan kombine kanal açma araçları, bu açıdan bakıldığında son derece işlevseldir. Rögar bacasında birikmiş atıkların temizliği de firmamız tarafından büyük bir özenle üretilen araçlar sayesinde kolay bir şekilde temizlenmektedir. Araç kısaca özetlemek gerekirse kanalizasyon sistemlerinde tahliye ve burada biriken fosseptik kaynaklı atıkların başka bir alana taşınması konusunda görev yapmaktadır. Yüksek emiş sistemine sahip olan aracımız, özellikleri beraber kullanmanıza da imkan sağlamaktadır. Kanal açarken bir yandan temizleyebilir; aynı zamanda da yüksek basıncı su sistemini devreye sokabilirsiniz. Şehir temizliğinde görevli firmalar, bu araçları tercih etmektedir.