+90 232 327 43 16
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Öncü İtfaiye

19 Eylül 2017
390 kez görüntülendi
Öncü İtfaiye

Öncü İtfaiye

Öncü itfaiye, çeşitli kapasitelerdeki su ve köpük tankına sahip öncü itfaiyelerimiz, şehir içlerinde kısa süreli ve hızlı yangın müdahalelerinde kullanılmak amacıyla üretilmektedir.  İçeriğinde 1500 lt/dak ile 6000 lt/dak arası kapasiteli pompa ile birlikte,

Aracın kullanım amacına bağlı olarak kurtarma ve müdahale ekipmanlarını barındıran, yan taraflarda çekmeceli ya da raylı raflı, alüminyum kapaklı dolapları bulunmaktadır.

Yangın, günlük yaşamda sık sık karşımıza çıkan afetler arasında yer almaktadır. Oluşan yangınlara hızlı ve etkin bir şekilde müdahale edilmemesi halinde, can ve mal kayıpları yaşanabilmektedir. Hal böyle olunca yangınlara müdahale edilmesi amacı ile itfaiye araçları ve itfaiyeci personeller yetiştirilmektedir. Personellerin yangına müdahale etmek için gerekli ekipmanlara ulaşmasına imkan sağlayan, özel bir çalışma sistemi ile oluşturulmuş araçlara öncü itfaiye adı verilmektedir. Ares Araç Üstü Ekipman olarak; bu konuda uzun yıllardır çaba gösteriyor ve teknik anlamda size yardımcı olacak birçok teçhizatlı araç üretimi gerçekleştiriyoruz. Ares Ekipman’ın tarafından üretilen araçların tamamı sağlam çeliklerden üretilmiştir. Bunun yanı sıra öncü itfaiye olarak kullanılacak aracımız, ateşe de fazlasıyla dayanıklıdır.

Araçlarımız; müşterinin isteğine göre farklı kapasitelerde olmak üzere üretilebilmektedir. Araçların çoğunun su ya da köpük tankları bulunmaktadır. Böylece meydana gelen ateşe doğrudan müdahale etme şansı bulabilmektedirler. Yangına hızlı ve kısa zamanlı olarak müdahale etmek istiyorsanız, Ares Araç Üstü Ekipman tarafından üretilen öncü itfaiye bu noktada yardımınızı görecektir. Aracın içeriğine bakıldığında dakikada 1500 ila 6000 litre arasında su ya da köpük pompalama özelliği bulunmaktadır. Aracın, ateşe dayanıklı ve personellerin can güvenliğini sağlayacak şekilde alüminyumdan oluşan dış kapakları da bulunmaktadır.

Çekmece ve raflı sistem isteyenler için de araç içerisinde birçok müdahale ekipmanı bulunduğunu söylemek mümkün olacaktır. Siz de Ares Araç Üstü Ekipman ile beraber çalışarak, birçok alanda araç satın alabilirsiniz.