+90 232 327 43 16
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız
19 Eylül 2017
372 kez görüntülendi
Vidanjör

Vidanjör

Vidanjör, günümüzde özellikle inşaat ve foseptik alanlarda kullanılan başlıca araçlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkar. İnsan atıklarını çekmek ve foseptik bölgesini temizlemek için ihtiyaç duyduğunuz araç vidanjördür. Özellikle şehirlerin kanalizasyon hatlarında meydana gelen birçok sorunun çözümü vidanjör yardımı ile yapılır.

Vidanjör Özellikleri

Aracın oldukça büyük olması ve geniş bir alan kaplaması, bölgenin temizlenmesi açısından oldukça etkilidir. Bununla beraber, vidanjörde kullanılan emme pompası ve borusunun da oldukça sağlam şekilde üretilmiş olması gerekmektedir. Özellikle kırsal alanlarda kullanılan vidanjörler, birçok foseptik alanının temizlenmesinde işe yaramaktadır.
Şehirlerin hatlarında yıl içerisinde birçok tıkanıklık meydana geldiğini söylemek mümkündür. Bu kadar büyük alanlar için kullanılması beklenen araçlar vidanjör olarak adlandırılacaktır. Bu üründe en fazla kullanılan bölümlerden birisi de sentrifuj pompadır. Bu pompa yardımı ile atıklar temizlenmekte, şehir hatları eski halinde kavuşturulmaktadır.
‘Vidanjör nasıl çalışır?’ diye soracak olursanız, bu sorunun cevabı oldukça basit. Aracın uygun foseptik bölgeye getirilerek burada çalıştırılması beklenir. Emme borusu, foseptik çukurunda biriken ve şehir kanalizasyon hatlarının tıkanmasına neden olan sıvı ile temasa geçirilerek temizlenme sağlanır.
Özellikle büyük şehirlerde meydana gelen tıkanmaları önlemek için kullanacağınız yegane araçlardan biri vidanjör olarak karşımıza çıkmaktadır. Siz de vidanjörleri inceleyerek çok kolay bir şekilde ihtiyacınız olan ürünü Ares Araç Üstü Ekipman‘da bulabilir; bunu satın almayı tercih edebilirsiniz.